Kam v okolí

V blízkém okolí se nachází spousta zajímavých míst, kde si na své příjdou jak milovníci památek, přírodních krás nebo sportu:

K těm nejznámějším patří určitě propast MACOCHA. http://www.propast-macocha.cz/

Stačí ujít asi 200 metrů a lanovka vás sveze dolů kde si můžete prohlédnout PUNKEVNÍ JESKYNĚ http://punkevni-jeskyne.cz/ s plavbou na loďičkách a také KATEŘÍNSKOU JESKYNI. http://punkevni-jeskyne.cz/. Cestou zpět se můžete ještě stavit v SLOUPSKO –ŠOŠUVSKÝCH jeskyních http://www.cavemk.cz/sloupsko-sosuvske-jeskyne/.

Pro milovníky památek stojí za zmínku HRAD BOSKOVICE  http://www.hradboskovice.cz/  nebo ZÁMEK BOSKOVICE  http://www.zamekboskovice.cz/.

Dalším místem, kterým určitě uděláte radost dětem je WESTERNOVÉ MĚSTEČKO BOSKOVICE  http://www.westernove-mestecko.cz/. V blízkém okolí je také spousta koupališť, nebo se dají navštívit i kryté lázně BOSKOVICE  http://www.sluzbyboskovice.cz/. Dalším sportovním cílem může být centrum MODRÁ VĚŽ BOSKOVICE http://www.modravezboskovice.cz/. Kdo spíše touží relaxovat, jistě rád navštíví SOLNO-JODOVOU JESKYNI  http://www.solna-jeskyne-boskovice.cz/.

Pro ty, kteří si přijely jen tak odpočinout, může posloužit i místní asi 500m vzdálený rybník, kde se dá využít jeho pláží, půjčovny loděk a šlapadel, nebo tobogánu. K pocitu spokojenosti jistě oceníte i cca 10 kiosků s různým občerstvením.

Pro zimní návštěvníky „běžkaře“ je tu sposta vyhlášených strojově upravovaných tras http://lyzarsketrasy.cz/. Pro milovníky sjezdovek poslouží SKI AREÁLY  OLEŠNICE  http://www.ski-areal.cz/, KARASÍN  http://www.karasin.cz/, DALEČÍN  http://www.skidalecin.cz/Dalecin/.

!!! Video odkaz Boskovice "Kam v okolí" !!!

!!! Video odkaz Blansko "Brána Moravského krasu" !!!

!!! Video odkaz Brno "Film o Brně" !!!

 

Toto je jen malý výčet toho co zde můžete vidět a dělat. Pro další inspiraci jsou tu odkazy:

http://www.smelcovna.cz/

http://www.zameklysice.cz/

http://www.zamekletovice.cz/

http://www.zamekboskovice.cz/

http://www.zamek-rajec-jestrebi.cz/

http://expedice.rps.cz/lokality/

http://www.rudka.cz/jeskyne

http://www.stopypredku.cz/

http://www.boskovice.cz/, http://www.boskovicko.cz/, http://www.regionboskovicko.cz/

http://www.blansko.cz/, http://www.brno.cz/

http://www.letovice.eu/text/cz/prehrada-kretinka.aspx

http://www.turistik.cz/cz/kraje/jihomoravsky-kraj/okres-blansko/obora-okres-blansko/rozhledna-maly-chlum/

http://www.zamek-kunstat.cz/

http://www.obecsuchy.cz/